دپا

راه‌ حل دریافت و پرداخت الکترونیکی توتان

دپا، راه‌حل ویژه توتان برای خدمات دریافت و پرداخت الکترونیک است. همگام با توسعه ابزار پرداخت الکترونیکی، پیوند امکانات این حوزه با فرآیندهای عملیاتی صنایع و بنگاه‌های مختلف، یکی از نیازها و چالش‌های عمده است.

توتان با بهره‌مندی از تجربیات خود در این زمینه و شناسایی نیازمندی‌های صنایع و بنگاه‌های بزرگ کشور، راه‌حل جامع دریافت و پرداخت الکترونیکی توتان به نام “دپا” را طراحی و پیاده‌سازی نموده است.
خدمات مبتنی بر این راه‌حل که در اختیار بنگاه‌های مختلف قرار می‌گیرد آن‌ها را قادر می‌سازد تا فرآیندهای دریافت و پرداخت الکترونیکی را با فرآیندهای عملیاتی خود مطابق با قوانین و روال‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت شاپرک، متصل کرده و از مزایای یک‌پارچگی آن‌ها بهره‌مند شوند.

خدمات دپا بر روی کلیه کانال‌های پرداخت الکترونیکی ارایه می‌شود.

مزایای عمده دپا

 • فراهم‌شدن امکان تغییر کم‌هزینه سیاست‌ها
 • افزایش شفافیت عملکرد مالی
 • حذف اقلام باز و مغایرت در حساب‌های مالی
 • مدیریت متمرکز بر منابع مالی
 • تقسیم و تسهیم منابع با نسبت‌های سفارشی‌سازی شده
 • افزایش سهولت فرآیندهای عملیاتی و اجرایی، بدون تغییر در روند فرآیندهای جاری سازمان
 • افزایش قابل توجه امنیت در تبادلات مالی سازمان
 • کاهش هزینه‌های جاری
 • افزایش نظارت و بهینه‌تر شدن تاثیر آن
 • کنترل و نظارت کامل بر جریان نقدینگی سازمان
 • افزایش امکان برنامه‌ریزی دقیق‌تر

خدمات دپا

product

سمت

سرویس مبادلات تجاری

scan

کاوش

سرویس کسب الکترونیکی وجوه شناسه‌دار

eye

سماوات

سرویس مدیریت اعتبار و امتیاز و تخفیف

سماوات

سامانه مدیریت، اعتبار، امتیاز و تخفیف

با توجه به اینکه مشتری همواره اصلی‌ترین سرمایه‌ی هر مجموعه‌ای می‌باشد، به‌کارگیری نگرشی مشتری‌مدارانه جهت جلب رضایت و در نهایت حفظ وفاداری مشتری ضروری است. نیاز به ارایه خدمات وفاداری در قالب اعتبار و امتیاز و تخفیف و ایجاد باشگاه مشتریان یکی از ضرورت‌های کسب‌وکار امروزی است. ارایه این خدمات به جامعه مشتریان و حفظ اصل تکریم مشتری استفاده از سامانه‌های مکانیزه را ضروری ساخته است.
ارایه کارت عضویت در باشگاه و بهره‌مندی از خدمات آن در سطوح مختلف عضویت اعم از عادی، ممتاز، ویژه و اعمال سیاست‌های کسب‌وکار بدون دخالت نیروی انسانی، امکان تحکیم روابط بین بنگاه اقتصادی و مشتریان آن را فراهم خواهد نمود.
شرکت مهندسی سامانه‌های هوشمند توتان با توجه به تجریه عمیق و گسترده خود در حوزه کارت و پرداخت الکترونیکی، خدمات باشگاه مشتریان توتان را با استفاده از سامانه سماوات (سامانه مدیریت اعتبار و امتیاز و تخفیف) برای پاسخ به این نیاز ارایه کرده است. سماوات با استفاده از کارت‌های الکترونیکی و بستر نظام پرداخت الکترونیکی کشور راه‌حل ویژه و ممتازی را در این زمینه فراهم نموده است.

 

مزایای عمده سماوات

* مدیریت مشتریان براساس نوع مشتری، نوع مرکز ارایه‌دهنده خدمت، نوع کالاها و یا خدمات دریافتی در سه قالب اعتبار و امتیاز و تخفیف

* امکان ارایه خدمت روی کانال‌های مختلف پرداخت الکترونیکی اعم از پایانه‌فروش، USSD، اینترنت و کیوسک

* امکان ارایه خدمات با استفاده از کارت‌های الکترونیکی

* مدیریت یک‌پارچه و مرکزی کلیه عملکردهای سماوات به صورت مرکزی و برخط (ONLINE)

* امکان تعریف رابطه مشتری با گروه کالاها و خدمات در مراکز ارایه خدمت

 

کاوش

سرویس کسب‌ الکترونیکی وجوه شناسه‌دار

یکی از مشکلات صنایع و بنگاه‌های تجاری که با انبوه مشتریان خود روابط مالی شامل دریافت و پرداخت وجوه دارند، عدم شناسایی و ردیابی وجوه دریافتی و پرداختی نزد بانک­‌ها و ارتباط آن­ها با سامانه­‌های نرم­‌افزاری و فرآیندهای عملیاتی این صنایع و بنگاه­‌هاست. این معضل سبب ایجاد اقلام باز در صورت­‌های مالی از یک‌سو و عدم  شفافیت عملکرد واحدها  از سوی دیگر  می­‌گردد.  در برخی از موارد این مشکلات جزو مشکلات بزرگ و حاد سازمان­‌ها و بنگاه­‌های تجاری محسوب می‌­شود به حدی که در بسیاری از اوقات مانع توسعه کسب­‌وکار شده و یا با افزایش هزینه­‌های جاری سوددهی این مراکز را کاهش می‌­دهد.
خدمت کاوش امکان کسب الکترونیکی وجوه شناسه­‌دار را برای کسب‌­وکارهای مختلف فراهم می‌­نماید. با برقراری ارتباط بین شناسه‌­های سازمان و تراکنش‌­های پرداخت الکترونیکی  به صورت برخط، تقریبا بحث مغایرت و اقلام باز در حسابداری بهره‌بردار از میان می­‌رود. همچنین تسهیم منابع کل سازمان و و یا تقسیم تراکنش‌­ها بین حساب­‌های مختلف در بانک­‌های گوناگون و امکان تغییر آن­ها به صورت برخط از دیگر ویژگی­‌های ممتاز کاوش است. 

 

 

مزایای کاوش

* تقسیم و تسهیم منابع با نسبت‌های سفارشی‌سازی شده

* حذف اقلام باز و مغایرت در حساب‌های مالی

* فراهم شدن امکان تغییر کم هزینه سیاست‌ها

* افزایش نظارت و بهینه‌تر شدن تاثیر آن

* افزایش سهولت فرآیندهای عملیاتی و اجرایی

* مدیریت متمرکز بر منابع مالی

* افزایش شفافیت عملکرد مالی

* افزایش امکان برنامه‌ریزی دقیق‌تر

* کاهش هزینه‌های جاری

 

سمت

سرویس مبادلات تجاری

تامین­ کنندگان کالاو خدمات و خرده­‌فروشان در یک زنجیره به­‌هم پیوسته خدمات و کالاهای خود را به مصرف­ کننده نهایی ارایه می­‌نمایند. سمت یک خدمت ترکیبی است که هم در حوزه B2B و هم در حوزه B2C امکان بهره‌مندی از خدمات و زیرساخت پرداخت الکترونیکی را فراهم نموده است. امکان توزیع اعتبار و مدیریت دریافت وجوه برای تامین­ کنندگان از یک­‌سو و مدیریت فروش هدفمند به خریداران توسط پذیرندگان از مزایای عمده­ این خدمت است.
شرکت مهندسی سامانه­‌های هوشمند توتان، توانسته است با ارایه خدمت سمت، تلفیق مدیریت برخط فرایندهای پرداخت و دریافت فروش­‌های عمده و خرد، چرخه فروش محصولات و خدمات را به صورت کامل پوشش داده و امکان هم­ افزایی را فراهم بسازد و مزایایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم برای بهره برداران فراهم نماید.

 

مزایای عمده سمت

* امکان افزایش فروش برای تامین­‌کنندگان و خرده­‌فروشان با استفاده از چند منبع تامین اعتبار به‌صورت همزمان

* مدیریت فرایند انواع فروش هم به صورت مستقیم و هم حق­‌العمل­ کاری در چرخه تامین و عرضه کالا

* امکان دریافت برخط اطلاعات فروش و برنامه­‌ریزی تامین بر مبنای آن

* امکان دریافت برخط اطلاعات فروش و برنامه­‌ریزی تامین بر مبنای آن

* کاهش هزینه­‌های جاری برای افزایش فروش بر مبنای بسته­ های مختلف عرضه کالا